Biokompozyt WPC

WPC czyli sztućce wielorazowe

Nasza seria wykonana jest z kompozytu włókna drzewnego i polimerów. To innowacyjne połączenie materiałów pozwoliło nam na osiągnięcie bardzo dobrych właściwości mechanicznych przy bardzo dużym udziale surowca naturalnego, jakim jest drewno pochodzące ze źródła z certyfikatem FSC.  

Ekologia jest zdecydowanie jednym z ważniejszych czynników wpływających na decyzję świadomych konsumentów, dlatego ilość polimeru zredukowaliśmy aż o 40% i zastąpiliśmy go naturalnym drewnem.

Możemy z całym zaufaniem powiedzieć, że nasze rozwiązanie jest ECO-friendly.

Z tworzywa WPC produkujemy przede wszystkim sztućce wielorazowe.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważne, dlatego używamy surowca z certyfikatem, który jest dopuszczony do kontaktu z żywnością, a nawet zabawkami dla dzieci.

Produkty otrzymane z biokompozytu WPC posiadają właściwe świadectwa i atesty potwierdzające ich wysoką jakość. W odpowiedzi na zmianiające się przepisy unijne, nasze produkty są zgodne z obecnymi wymogami oraz przepisami, posiadają odpowiednie certyfikaty oraz deklaracje. Dodatkowo wykonaliśmy bardzo obszerne badania laboratoryjne naszych produktów.

Recycling

Zawartość drewna w produktach nie wyklucza możliwości poddania ich dalszemu procesowi recyklingu i ponownemu przetworzeniu w inny produkt. Podobnie jak w przypadku konwencjonalnych materiałów polimerowych, biokompozyt na bazie drewna można przetworzyć kilka razy. Wielokrotne wykorzystywanie produktów staje się także odpowiedzią na obecne wymagania prawne.

Trwałość

Kompozyt drewniano-polimerowy jest bardzo odporny na temperaturę. Nasze sztućce z WPC są wielorazowe. Sztućce bez problemu zachowują swoją sztywność nawet podczas użytkowania w temperaturze 95°C *.

Przeprowadzone testy w zmywarce wykazały ich wysoką wytrzymałość, która jest zdecydowanie wyższa niż innych produktów wykonanych z surowców alternatywnych.

Galeria

Nasz zespół chętnie pozna Twoje oczekiwania i przygotuje ofertę
dopasowaną do Twoich potrzeb